Kuchyně - Informace

Nabízíme výrobu kuchyní dle nejnovějších trendů i kuchyní klasických, včetně kuchyní do atypických prostor.
Kuchyně vyrábíme v celolaminovém provedení nebo v kombinaci korpus z lamina a dvířka z dekorativních materiálů.

LAMINO

Výhodou tohoto materiálu je jeho nižší cena, dlouhá životnost a snadná údržba. Lamino je nabízeno ve velkém množství barev a dekorů dřeva. V naší firmě používáme lamino značek EGGER a KRONOSPAN. Standardem u výrobků z lamina je olepení materiálu zátěžovou ABS hranou.

DVÍŘKA

Fóliová dvířka mají jako podklad MDF desku, která může mít vyfrézované různé tvary. Na desku je nalepena plastová fólie v různých barvách nebo dekorech dřeva. Tím vzniká obrovské množství různých variant dvířek. Fólie se vyrábí v provedení mat nebo lesk.
AL rámeček
Hliníkový rámeček dvířek dodává vaší kuchyni moderní vzhled a zároveň zvyšuje životnost dvířek. Výplň dvířek tvoří sklo, převážně matné.

LAKOVANÁ DVÍŘKA

Dvířka jsou vyrobena z MDF desky tl. 18 mm a z obou stran nalakována polyuretanovými barevnými laky dle vzorníku RAL v provedení polomat nebo vysoký lesk.

DÝHA

Jedná se o tenkou vrstvu masivního dřeva na DTDD desce (dřevotřísková deska) nebo MDF desce. Desky zajišťují tvarovou stálost a odolnost dvířek, horní vrstva je přírodní materiál, který je příjemný na pohled i na dotek. Také zde je možné provedení polomat nebo lesk.

PRACOVNÍ DESKY

Nejběžnějším materiálem pro pracovní desky jsou dřevotřískové desky tl. 38 mm potažené laminátem. Výhodou těchto materiálů je vysoká odolnost proti otěru, nárazům a poškrábání a široká škála dekorů. Další výhodou je možnost zhotovení obkladu a pracovní desky ze stejného materiálu. Obklad je vyráběn v tl. 9 mm. Zde používám materiály firmy EGGER.

DRÁTĚNÝ PROGRAM

Drátěný program (různé otočné a výsuvné koše vyrobené z kovu a opatřené kvalitní povrchovou úpravou) výrazně zlepší využití úložných prostor v kuchyni. Asi nejpoužívanější jsou polovýsuvné koše, které vám nahradí zásuvky, jsou lépe přístupné a nedrží se v nich nepořádek.
Dalším příkladem využití drátěného programu jsou různé prvky pro využití rohových skříněk, jelikož zde většinou vzniká špatně přístupný prostor. Drátěný program zde nabízí otočné půlkruhové nebo třičtvrtěkruhové koše, které je z tohoto prostoru možno vytočit ven.
v drátěném programu najdete i spoustu dalších "vychytávek", které by se mohli hodit právě do vaší kuchyně.
Při výrobě kuchyní využívám drátěný program od firem HETTICH, STRONG, KESSEBOHMER a VIBO.

KOVÁNÍ

Jako dodavatele kování využívám firmy STRONG, pro náročnější zákazníky BLUM a HETTICH. Všechny firmy patří mezi špičky ve svém oboru. Mimořádnou kvalitu výrobků firmy Blum dokládá i to, že poskytuje na své výrobky doživotní záruku.
Standardně jsou v naší firmě využívány zásuvkové systémy s tlumením dorazu, které umožňují bezhlučné zavírání dvířek a výklopů. Na dvířkách je trendem bezúchytový systém, tj. úchytky, které jsou zafrézovány do dvířek.
Ke každé moderní kuchyni patří i OSVĚTLENÍ Z LED SVĚTEL v podobě světelných polic, pásů nebo dna skříněk, jako doplněk k osvětlení pracovního prostoru.
PROSVĚTLENÉ DNO
Zajímavým designovým prvkem je použití proskleného dna horní skříňky, ve které je zabudovaný světelný zdroj. Použitím tohoto prvku docílíme dokonalého osvětlení pracovní desky.

LED pásky

K osvětlení pracovní plochy je možno použít LED pásky ve variantě teplého nebo studeného světla. Novodobým trendem je ovládání dotykem kdekoliv na hliníkové liště, ve které je pásek zabudován.